Перформанс квест - це ...

Квест-перформанс - один з найпоширеніших на сьогоднішній день типів квестів.
Але чому ж він по суті відрізняється від всіх інших і яким може бути? Давайте розбиратися!

Перформанс (від англ. Performance - виконання, подання, виступ). Суміш перформанс з квестом, зробила гру більш емоційною, живою і насичено. Як правило перфонманс квести в Києві представлені квестами страшилками, так як актор допоможе ще більше відчути гравцям почуття тривоги та загострити атмосферу. На жаль, поки дуже мало класичних квестів з акторами для сімейного дозвілля без страшних елементів. В основі перформансу лежить робота актора з гравцями, та саме від нього залежать враження гравців, але багато організаторів забувають про квестовую складову і сміливо називають выставу у напівтемряві за участю одного або декількох акторів квест-перформанс.
Фото до новини Перформанс квест - це ...

Відмінності між перформансом і квест-перформансом:

Багато організаторів гордо заявляють, що у них Квест-перформанс, хоча при цьому плутають назва жанру і стилістику гри або розваги з назвою кімната страху. Так, саме кімната страху - це відповідна назва, не квест, не перформанс, а саме кімната страху, причому така, де вас можуть покалічити, забруднити або порвати одяг, нанести фізичну або психологічну травму. Темрява, в кращому випадку напівтемрява, в брудному приміщенні без натяку на квест, де головним завданням акторів є місія налякати вас якомога більше. При цьому в таких кімнатах, перед початком вас повідомлять, що не дай боже ви відповісте актору чи доторкнетеся до нього. Темрява буде розбурхувати вашу свідомість, декорації взагалі можуть не знадобитися, тільки голі стіни, фарба, сміття на підлозі, матраци, поламане ліжко або стіл та пара вузьких коридорів або переходів між кімнатами де вас будуть чекати актори. Головна мета таких "квестів" пройти від початку до кінця, отримати ключ і відкрити двері на вихід. Якщо ви налаштовані на емоції і інше вас особливо не хвилює, це саме те що потрібно. Але якщо ви хочете при цьому ще і щось поразгадивать або не зіпсувати свій одяг, тоді варто вибрати щось інше, а не кімнату страху.

Хоррор квест з акторами

Звичайно не всі квест компанії та організатори створюють просто кімнати страху, є і такі, які підходять до справи з більшою відповідальністю, за що їм окрема подяка. Так як якісний продукт покаже, як саме має виглядати квест-перформанс в стилі хоррор:
  • Реалістична атмосфера
  • Якісний антураж
  • Логічність сюжету
  • Гра акторів, яка навіть не змусить вас задуматися про те, щоб їм відповісти
  • Технологічні елементи
  • Чисте приміщення
  • Безпека
Саме в таких перформансах, у вас буде можливість відчути весь смак і фарби від проведеного часу та отримати насолоду від гри акторів, яку ви будете потім разом з друзями обговорювати. На жаль, таких квестів досить мало.

Квест-перфоманс

Це ще зовсім нова для України розвага. Ми говоримо саме про квест-перформанс у класичному його розумінні, де вас не будуть лякати, де приміщення буде світлим, ви будете ясно мислити та міркувати про дії і те, що відбувається. Такі квести вже є в інших країнах. Як правило, це досить великі приміщення в деяких випадках багатоповерхові, розраховані на участь 6-8 гравців, за участю 2-3 акторів. По ходу квесту, одні актори будуть вводити вас в оману, інші допомагати, сюжетна лінія побудована на вашому психологічному протистоянні між правдою та брехнею, де правильного рішення може і не бути.В даний момент цей жанр тільки на стадії зародження в Києві і сподіваємося що в найближчі роки зможемо порадувати вас таким квест-перформансом.